Vždy s úsmevom je naše motto

História

História:
______________________________________________________________________

dezo_sa_divy_historiaPrvé kontakty K+M siahajú do roku 1986. Vtedy sa trampská skupina Sedmikráska v istom Topoľčianskom pohostinstve skontaktovala už vtedy skoro s dvojmetrovým ale chudším R. Kajzerom, ktorý sa práve vrátil z vojenčiny.
A keďže sa R.Kajzer venoval imitácii a humoru už od svojich šestnástich rokov, nasledovala dlhoročná spolupráca aj so skupinou Sedmikráska ako aj s inými ďalšími hudobnými skupinami rôzneho žánru. R.K. sprevádzal skupinu ako moderátor a zabávač, ktorý ich vystúpenia obohatil nielen o vtipné hovorené slovo, ale aj o netradičné pesničky, ktoré rozšírili hudobný žáner skupiny.
Od roku 1992 pôsobí R.K. profesionálne s rôznymi umelcami z branže ale hlavne s Anderom z Košíc, s ktorým dva roky vystupoval po celom Slovensku.
Dátum 25.9. 1994 je deň „ D “. Od tohto dňa sa oficiálne datuje profesionálne kariéra dvojice K+M. /pozn.:profesionálna znamená, že osoba je zaregistrovaná na daňovom úrade a je odkázaná vo všetkom len a len na seba/. Nasledovali vlastné celovečerné programy na rôznych kultúrnych podujatiach ako na Slovensku, tak aj v Českej republike.

Za šťastný deň dvojice sa dá považovať stretnutie s Ivanom Krajíčkom – hercom, spevákom, scenáristom a showmenom v jednej osobe, ktorý ich angažuje do svojho programu aj s televíznou podobou.
Nasledoval prvý štúdiový zvukový nosič a prvé účinkovania v Slovenskom rozhlase a v regionálnych rádiách.
Následky stretnutia K+M s Luďkom Sobotom boli: Účinkovanie v programoch TV Nova /Liga gegú s Pavlom Zedníčkom- humoristická súťaž, ktorú dvojica K+M dokonca v jednom kole vyhrala, Senzibil show-úspešný program L. Sobotu a Romana Skamene/.
V roku 1998 STV ponúkla dvojici K+M vlastný televízny program s názvom „Po záverečnej“, v ktorom hosťovali rôzny známi umelci  /M. Paveleková, L. Sobota, Alan Mikušek, skupina Mloci, Dušan Grúň, skupina Trend, atď/.
Svoj význam pre dvojicu malo aj niekoľko násobné učinkovanie v programe “Senzi Senzus”, s ktorými boli Robo a Peter vždy dobrými priateľmi.
Zlomový bol rok 1999, kedy dvojicu K+M angažoval do svojho televízneho programu s názvom Dereš Oliver Andrássy. Tento program postupne získal niekoľko ocenení TOM, ako najlepší zábavný program.

V roku 2007 ponúkol dvojici K+M spoluprácu režisér Peter Ňunez v programe K&M Humoriáda.
Bohužiaľ boli natočené a odvysielané len tri časti pretože z finančných dôvodov STV reláciu stopla.

Najviac zážitkov, rozhlasových skúseností a kamarádstiev priniesla dvojici K+M rozhlasová relácia Echorádio, ktorú vysielal Slovenský rozhlas 20 rokov kde sme učinkovali pravidelne desať rokov spoločne s umelcami: M. Pavelekovou, I, Malachovskou, I. Letkom, Š. Skrúcaným, P.Topolským, D.Tarageľom,  atď.

Okrem toho dvojica  pravidelne účinkuje na rôznych kultúrnych podujatiach  na Slovensku aj v zahraničí s vlastným zábavným programom, alebo hosťuje v programoch iných umelcov.
Úspechy: Za najväčší úspech považuje dvojica K+M to, že sa nenaplnili prognózy zlých jazykov o tom, že Kajzer s Melušom nevydržia vzhľadom na ich rozdielne povahy spolu fungovať viac, ako mesiac!!!!

Čo môžete vidieť a počuť v programe K+M:melus

imitácie hlasov: L. Sobota, P. Novotný, J. Króner, M. Zednikovič, M. Donutil, M. Paveleková, H. Rúžičková, Ander, K. Polák, H. Nedvěd, I. Mládek,
S. Dančiak, S. Štepka, B. Bugár, I. Krajíček, O. Hlaváček, J. Pántik, Laco, V. Burian, B. Polívka, V. Chytilová, M. Kňažko, J. Krampol,
J. Vojta, L. de Funes, F. Filipovský, K. Kolníková, Alinko z Mafstory, Vinnetou, Ovesný Straka v posunkovej reči, Z. Troška,
imitácie spevákov: K. Gott, M. Žbirka, P. Hammel, I. Maiga, I. Mládek, Drišľak, L. Armstrong, P. Nagy, Gypsy Kings, Pavarotti, R. Kazík, J. Korn, M. Dočolomanský, O. Nový, Desmod,

scénky: príhovory osobností v preklade do posunkovej reči, ukážky z filmov, humorné dialógy a paródie

Varianty vystúpení: K+M môžu vystúpiť s vlastným celovečerným programom, s vlastným ozvučením v dĺžke 90 min, ale aj s programom zloženým z rôznych umelcov a spevákov, poprípade hud. skupín.

Možnosti ozvučenia a osvetlenia: od malých sál až po štadióny

Budúcnosť: Dvojica K+M si do budúcnosti praje jediné: rozdávať naďalej ľuďom radosť a smiech, pokiaľ to zdravie dovolí.